Nauka mladima

Dobrodošli!!!

PrijemPrijem  Često Postavljana PitanjaČesto Postavljana Pitanja  TražiTraži  Registruj seRegistruj se  Lista članovaLista članova  Korisničke grupeKorisničke grupe  PristupiPristupi  

Delite | 

Miodrag Stojkovic(geneticar)-Problemi u Srbiji

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
AutorPoruka
maki93
Admin
Admin

Broj poruka : 25
Godina : 24
Datum upisa : 23.08.2007

PočaljiNaslov: Miodrag Stojkovic(geneticar)-Problemi u Srbiji   Pet Maj 02 2008, 23:39

...kao sto svi verovatno znate nas svetski naucnik Miodrag Stojkovic koji se bavi genetikom je otvorio institut u Leskovcu koje ce se zapravo baviti vestackom oplodnjom...covek je rekao da nece da otvara nista u Valensiji vec zeli Srbiju,zeli Leskovac...medjutim kada je dosao u srbiju drzao je par predavanja i seminara vezani za ovo...ali kada je poceo pripreme za otvaranje imao je puno problema a za neke od tih problema krivi su ljudi iz ove zemlje koji su osporavali taj projekat...da je u jednom trenutku pomisljao da ode odavde...ali na kraju je sve ispalo super...ja samo zelim da vas pitam cemu to...svetski naucnik je zeleo da otvori insitut ovde u Leskovcu...i neki umesto da mu daju podrsku su mu odmagali...znaci zasto to ljudi rade ovde!?...da li je zato kod nas nauka uopste zato slabije razvijena?!?
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.nauka-mladima.com
Stefann
Pridošlica
Pridošlica

Broj poruka : 14
Datum upisa : 03.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Miodrag Stojkovic(geneticar)-Problemi u Srbiji   Ned Maj 04 2008, 22:02

Cuo sam da imamo poznatog genetičara i da hoce da otvori institut u našoj zemlji, ali ne znam baš detalje. U svakom slučaju nauka u našoj zemlji jeste slabo razvijena i osporavana. Međutim, mislim da je preterano reći da imamo najbolje naučnike i ne znam ni ja kakva preterivanja. Ipak i ovo što imamo treba da da svoj maksimum, ali pošto u Srbiji nema dovoljno para za nauku, oni idu dalje. To je sve normalno i razumljivo i treba da idu, jer sta imaju od toga što sede kod kućiei čitaju novine? Nista...

I to što se priča da su profesori na fakultetu podkupljivi je opravdano, jer obični trgovci koji rade na pijaci (a pri tome mnogi imaju samo osnovnu školu) zarađuju više od njih. Pa zar je to normalno? Nije. Ovim naravno ne želim da podcenim nikoga i ničiji rad, ali mislim da svi možemo da se složimo da ovakvo stanje nije ni u jednoj razvijenoj zemlji.

Uostalom... ko je i malo ušao u naučni život Srbije zna da se čak i na niskim nivoima spletkari i to od istih tih srba. Sami sebe potkopavamo, pa zato i ne napredujemo. Da su i sami srpski naučnici složni, možda bi i bilo više para, jer bi se zajedničkim inicijativama malo više odrešio državni budžet.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
maki93
Admin
Admin

Broj poruka : 25
Godina : 24
Datum upisa : 23.08.2007

PočaljiNaslov: Re: Miodrag Stojkovic(geneticar)-Problemi u Srbiji   Pon Maj 05 2008, 23:45

...da apsolutno se slazem sa svim tim...ali mi nije jasno zasto to toliko dugo traje...mislim zar ljudi iz naseg naucnog sveta nemaju svest o tome!?...jer mislim mi koji imama po 14-15(ili malo vise)godina znamo to,diskutujemo o tome i primecujemo te stvari...samo me zanima....o cemu se tu radi?!?...da li su ljudi zavidni jedni na druge...da li su ljudi u ovom slucaju bili zavidni na Miodraga Stojkovica jer oni to nisu uspeli pa su ga potkopavali!?...jednostavno mislim da nije fer...oni na kraju krajeva su ti koji kazu ostanite u srbiji obezbedicemo vam sve...ako to sve podrazumeva da ti za svoje znanje,rad i trud(koji je ja pretpostavljam veliki) dobijes neku crkavicu ovde dok bi recimo u...neznam...Francuskoj dobio mnogo vise...sta bi ste izabrali?!?...i da li je to okej...
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika http://www.nauka-mladima.com
Stefann
Pridošlica
Pridošlica

Broj poruka : 14
Datum upisa : 03.11.2007

PočaljiNaslov: Re: Miodrag Stojkovic(geneticar)-Problemi u Srbiji   Pon Maj 12 2008, 18:54

Jednostavno su svi medjusobno zavidni... to je nauka... ko ima više para da napravi bolje projekte, napiše kvalitetnije knjige i ko je snalažljiviji da izreklamira svoje delo taj je pravi genije, tj. naučnik. Bez snalaženja nema nauke... zakon inteligentnijih i jačih. Ko uspe da se izbori za svetski vrh naučnih krugova taj je izuzetno mudar. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
Sponsored content

PočaljiNaslov: Re: Miodrag Stojkovic(geneticar)-Problemi u Srbiji   

Nazad na vrh Ići dole

Miodrag Stojkovic(geneticar)-Problemi u Srbiji
Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» problemi s paljenjem..
» Problemi sa xenonima!